First Mover: Huśtawki cenowe ether sprawiają, że Bitcoin wyglądają tak samo jak Speculation Spreads DeFi.

Gwałtowny wzrost zdecentralizowanego finansowania, czyli DeFi, w łańcuchu blokowym Ethereum, przyniósł niechcianą uwagę na niedawny wzrost zatorów w sieci, co spowodowało wzrost opłat transakcyjnych.

Jest jeszcze jedna konsekwencja dla handlarzy kryptoflami: Rosnąca zmienność cen eteru, rodzimej kryptokursztyny łańcucha blokowego. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy zmienność cen eteru jest porównywana do zmienności bitcoin.

Czytasz newsletter First Mover, codzienny newsletter rynków CoinDesk. Zebrany przez CoinDesk Markets Team i redagowany przez Bradley’a Keoun’a, First Mover rozpoczyna Twój dzień od najbardziej aktualnych sentymentów wokół rynków kryptograficznych, które oczywiście nigdy się nie zamykają, umieszczając w kontekście każdą dziką huśtawkę w Bitcoin Evolution i nie tylko. My śledzimy pieniądze, więc nie musisz. Możesz zapisać się tutaj.

Trzymiesięczna rozpiętość pomiędzy eterem a bitcoin’em wzrosła do 29%, najwyższa od sześciu miesięcy, według źródła danych Skew. Jeszcze 28 czerwca, rozpiętość była tak niska jak -2.8%, co oznacza, że Bitcoin miał większą sugerowaną zmienność w tym momencie.

Zmienność często ma negatywne konotacje, ponieważ inwestorzy często uważają ją za barometr ryzyka. W tym przypadku wzrost spreadu wydaje się wskazywać na szeroki zakres oczekiwań co do tego, jak DeFi może ostatecznie wpłynąć na wykorzystanie sieci Ethereum i popyt na eter.

„Rosnąca niestabilność eteru jest produktem ubocznym jego własnego sukcesu“, powiedział w czacie telegramowym Denis Vinokourov, szef działu badań w Bequant, londyńskiej giełdzie kryptokurrency i instytucjonalnym biurze maklerskim. „Sukces wiąże się z ryzykiem, potrzebą zabezpieczenia“.

Rozprzestrzenianie się lotności eteru na bitcoin’s.

Implikowana zmienność reprezentuje oczekiwania rynku co do tego, jak zmienny lub ryzykowny byłby dany składnik aktywów w danym okresie. Nie jest to koniecznie bycza czy niedźwiedzia: Zwiększona sugerowana zmienność oznacza po prostu, że przyszłe wahania cen mogą pojawić się w przyszłości.

„Inwestorzy koncentrują się na DeFi i pamiętają o potencjalnym dużym ruchu w ETH“, Emmanuel Goh, dyrektor generalny firmy Skew zajmującej się danymi pochodzącymi z instrumentów kryptograficznych, powiedział CoinDesk w czacie telegramowym.

Tokeny DeFi były jednymi z najgorętszych wykonawców na rynkach kryptokurantów w tym roku, z gwałtownymi zlotami w Chainlink’s LINK i KNC Kyber Network. Token Aave’s LEND oparty na otwartym kodzie źródłowym wzrósł ponad 30-krotnie.

Ostatnie zaklęcie przeciążenia sieci Ethereum spowodowało, że średnia opłata transakcyjna osiągnęła rekordowy poziom powyżej 6 dolarów.

Zwiększone oczekiwania co do zmienności mogą być również wskazówką na to, jak niestabilne były w tym roku ceny samego eteru. Druga co do wielkości krypto waluta potroiła się, zyskując na bitcoinach, które wzrosły o szacowne 64%.

Popyt na opcje, czy też konieczność zabezpieczania się, zazwyczaj wzrasta wraz ze wzrostem cen i poważnymi zmianami o charakterze fundamentalnym, a sugerowane wahania cen wynikają przede wszystkim z presji nabywczej netto na kontrakty opcyjne, takie jak wezwania do zapłaty i oferty cenowe.

Tak właśnie wygląda obecnie sukces Ethereum.

Zegarek Bitcoin
Pomimo niedawnego spadku cen Bitcoinów, analitycy są nadal byczy w dłuższej perspektywie, a przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell spodziewał się, że w wysoce oczekiwanym czwartkowym przemówieniu wzmocni oczekiwania inflacyjne.

„Powell stwierdził wcześniej, że nie uważa inflacji za znaczące ryzyko i jest gotów dostrzec, że jest ona zbyt wysoka, aby osiągnąć swoje cele“, powiedział Charlie Morris, dyrektor ds. inwestycji w ByteTree Asset Management w czacie WhatsApp.
„Największy wpływ na kryptoreklamę tego sympozjum miałaby zmiana polityki pieniężnej i dalsza deprecjacja dolara, która mogłaby napędzać Bitcoin wyżej“, powiedział Matthew Dibb, współzałożyciel Stack.
Wielokrotne odrzucenia powyżej 12.000 dolarów widziane w ciągu ostatnich trzech tygodni sprawiły, że hamulce na rajdzie od lipca spadły poniżej 9.000 dolarów.

Głębsze wycofanie może być widoczne, jeśli natychmiastowe wsparcie na poziomie 11 000 USD zostanie naruszone, jak twierdzą analitycy Stack, dostawcy kryptokurrency trackerów i kontraktów terminowych na indeksy.
Dziesięcioletnia stopa breakeven, która mierzy oczekiwania inflacyjne, wzrosła do poziomu sprzed krachu marcowego powyżej 1,6% z niskiego poziomu 0,5% zaobserwowanego podczas krachu.

W ciągu ostatnich pięciu miesięcy Bitcoin prześledził wyższe oczekiwania inflacyjne, podczas gdy indeks dolara spadł o prawie 10%.
Krypto waluta odnotowała większy wzrost w ujęciu dolarowym niż inne waluty, takie jak euro i jen japoński.
Dane sugerują, że ostatni rajd Bitcoinów był napędzany głównie przez szeroko zakrojoną sprzedaż w dolarach.

This entry was posted in Kryptowährung. Bookmark the permalink.

Comments are closed.